* * * * * * * * * * * * * * * * * * *    názory    * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

- respektuj to, že je každý člověk jiný a proto může mít také jiný názor než ty. Neznamená že když má někdo jiný názor než ty a stovky dalších lidí, tak je to blbec, nebo divný člověk. Není. Pouze je jiný než ty nebo než ostatní a možná má i jiný způsob myšlení. (způsob myšlení může být rozdílný například u některých jiných národů)

- pokud máš jiný názor než druhý člověk a dokážeš svůj názor logicky vysvětlit a obhájit, je pravděpodobné že je tvůj názor správný. V tomto případě to logicky vysvětli tomu druhému a ukaž mu proč to vidíš jinak. Buď uzná že to dává smysl a že je jeho názor nesprávný a přijme ten tvůj, nebo si bude za každou cenu stát za názorem svým i když bude špatný. Možná se taky bude snažit logicky vysvětlovat on tobě, že on má pravdu. Jenomže pravda je jenom jedna a proto tak jako tak se s ním nehádej, v poklidu od něj odejdi a nechte si každý svůj názor.

- nikdy nikomu nevnucuj svůj názor, pouze mu ho můžeš sdělit a vysvětlit. Každý je jiný a každý má právo na názor svůj. Vypadalo by to potom jako: Podle sebe soudím tebe.

- neříkej za každou cenu svůj názor. Mohou být kolem tebe totiž lidé, které tvůj názor vůbec nezajímá. Buď počkej až se tě na tvůj názor někdo zeptá, nebo se zkus nejdřív zeptat: Můžu říct svůj názor?

- existují i universální názory v kterých se nachází pravda! Například: Zabíjet zvířata je špatné, znečišťovat ovzduší je nesprávné, pít alkohol a kouřit je zbytečné a špatné......atd. Tyto názory jsou logické a pravdivé a nelze je proto vyvrátit. Pokud použiješ některý z universálních názorů, nemusíš respektovat pravidla o názorech. Jako například: nevnucovat názor, neříkat názor za každou cenu .... atd. Universální názor totiž není názor (jen) tvůj, ale je to názor PRAVDY a spravedlnosti.

- ne vždy a ne všechno je otázka názoru, proto pozor na používání této věty.
otázka názoru je: když umísťujeme obraz na zeď a chceme ho dát přesně tam protože se nám to tak zdá nejlepší, přitom někdo druhý říká, že mnohem lepší by bylo umístit ho na druhou stranu. Toto je otázka názoru, protože nikde není přesně napsáno, kde má správně 
tento obraz viset, proto si ho může každý umístit kam mu vyhovuje. Nebo když se dva lidé hádají, která čokoláda je chuťově lepší, jestli Milka, nebo Figaro. Každému může chutnat víc ta druhá a ani tady není nikde napsáno, která je lepší, protože to záleží na každém co mu víc chutná. 
otázka názoru není: když se dva lidé dohadují která videokazeta je kvalitnější. Jestli TDK, nebo SONY. Na tuto otázku se dá přesně pravdivě odpovědět a to pomocí testu obou kazet. Tyto testy uvedou parametry kazet z kterých se dá poznat která že ta kazeta je vlastně lepší. S tímto sem se dokonce osobně setkal a jako pravdivý důkaz sem měl časopis o elektronice, kde se zrovna značky videokazet testovaly. Toto tedy není otázka názoru, protože ani jeden názor, ani několik set stejných názoru nedokážou ovlivnit kvalitu výrobku. Kvalita je již daná a proto s ní nějaký názor nic nenadělá. Je důležité zjistit kde je pravda. 

 

START

 

pagro@tiscali.cz